Maisto
Maisto on maailmanlaajuisesti suosittu leluja valmistava yritys, joka valmistaa pääasiassa malleja autoista, lentokoneista ja moottoripyöristä.
Nyt Lambon räyhäkäs SUV pienoismallina. Unelmat toteen.
Uruksen mallinimi tulee alkuhärkää tarkoittavasta sanasta. Urus ei ole mikään hidas vesipuhveli vaan oikean auton kiihtyvyys on nollasta sataan on 3,6 sekuntia ja huippunopeus 300 km/h.
Maisto Lamborghini Urus 1:24 on suhteessa alkuperäiseen. Uruksen sisäosat ja renkaat ovat muovia. Lisäherkkuna aukeavat ovet, takaluukku ja konepelti.
Kaikki surffiduudsonit huomio: Radio-ohjattava Kleinbus on nyt saatavilla.
Radio-ohjattava Kleinbus on sangen näppärän kokoinen. Tosin kuin esikuvansa, tämä paku on varustettu aikamoisella turbomoottorilla. Tiukan kurvailun tulos saattaa olla kyljelleen meno ja 'donitsit' sekä 'ritariässäkäännökset' onnistuvat ihan helposti. Pakun ajovalot palavat kun sillä ajelee. Paku toimii paristoilla ja ajoaikaa on enemmän kuin tarpeeksi.